Aktuality 2020


PF 2021

Všem našim příznivcům, přátelům a známým chceme poděkovat za přízeň a popřát klidné Vánoce a šťastný nový rok 2021 plný zdraví a úspěchů.

Pevně věříme, že v novém roce se opět vše srovná a všichni začneme zase normálně žít bez osobních omezení.

Pojďme si zrekapitulovat rok 2020

Naše chovné feny Bianca a Beruška přivedly na svět svůj první vrh, Bianca v lednu a Beruška v červenci. Všechna štěňata našla úžasné domovy.

A jaké byly úspěchy dosažené v roce 2020?

Beruschee de Kamastino

  • účastnila se 5 výstav, z čehož byla 3x BOB a 2x BOS
  • získala následující tituly: Šampion České republiky, Šampion krásy Slovenské republiky, C.I.B. - Mezinárodní šampion krásy, Krajský vítěz 2020 a Vítěz Lysé nad Labem, Slovensko udělilo Berušce titul výstavně nejúspěšnějšího jedince v plemeni pro rok 2019 (Slovakia open dog cup) a na poslední výstavě získala titul Klubové vítězky KMDPP pro rok 2020
  • v červenci 2020 odchovala svůj první vrh, jehož otcem je italský fešák Leopoldo del Dharmapuri


Bianca de Kamastino

  • účastnila se 4výstav, z čehož získala 3x BOB
  • získala následující tituly: Šampion krásy Slovenské republiky, C.I.B. - Mezinárodní šampion krásy, Krajský vítěz Martiněvsi 2020, Vítěz speciální výstavy KMDPP 2020, BIS - Nejlepší pes celé výstavy, Šampion České republiky
  • v lednu 2020 odchovala svůj první vrh, jehož otcem je krásný pes Biar Marques de Tramasterra

Callisia de Kamastino narozená 13.1.2020 začala kvůli COVIDu se svou výstavní karierou poněkud později, své první výstavy se účastnila až v 6měsících, avšak s výborným výsledkem Velmi nadějná 1 ze 3 dorostenek. Následně se účastnila ještě dalších 3klubových výstav, kde pokaždé v konkurenci získala Velmi nadějná 1 od tří různých rozhodčí. Jsme na tu naši dorostenku opravdu pyšní, a doufáme, že se COVID opatření umoudří a budeme se moc prezentovat již také ve třídě mladých a následujících.

Také další štěňata z vrhu C se účastnila výstav a pokaždé s krásnými posudky a výborným hodnocením Velmi nadějní - a to v Polsku Cairuss de Kamastino a Czesia de Kamastino, v České republice se prezentovala s Velmi nadějnou i Carridad a Cassie de Kamastino. Jsme na naše odrosty nesmírně pyšní.

Štěňátka z vrhu D zatím kvůli COVIDU neměla možnost se vlivem vládních opatření předvést na výstavním prostředí, ale po uvolnění opatření se s nimi určitě na výstavách také potkáme. 


Klubová výstava KMDPP 20.9.2020                       (posuzovala Fairaislová Lenka, CZ)

Již tradičně jsme se vydali na klubovou výstavu pořádanou klubem KMDPP. Je to krásná venkovní výstava, na které se každoročně setkáváme se svými přáteli. Posuzovala paní Fairaislová, která nás potěšila krásnými posudky i hodnocením.

Callisia de Kamastino - Velmi nadějná 1

Cassie de Kamastino - Velmi nadějná 2

Cassie, Callisia, Beruchee de Kamastino, Zarron Mastibe
Cassie, Callisia, Beruchee de Kamastino, Zarron Mastibe

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC, Klubový vítěz 2020, BOS - Nejlepší opačného pohlaví


Klubová výstava Moloss clubu SK 12.9.2020 (posuzovala Ridarčíková Gabriela, Sk)

Rozhodli jsme se vyrazit i na Slovenko, abychom po měsíci zase potrénovali Callisiu a Biancu  ve výstavním kruhu. Klubová výstava se koná v pěkném přírodním areálu z kraje Slovenska, posuzovala paní Ridarčíková Gabriela, které se velmi líbila naše Callisia a nemohla uvěřit, že je to teprve skoro 8měsíční slečna. Bianca byla cestou po někud otrávená a tak nějak sabotovala svůj výstavní výkon, i když získala také nádherný posudek.

Callisia de Kamastino - Velmi nadějná 1

Bianca de Kamastino - Výborná 1, CAC

Callisia de Kamastino
Callisia de Kamastino

Naše BERUŠKA porodila svá první štěňátka! Je to velmi vyvážený vrh, který nám dává spoustu lásky. Více v linku štěňata. 

Štěňata s dorostenkou Calli
Štěňata s dorostenkou Calli

De Kamastino vítá svou novou členku Natálii

Naše rodina se tentokrát rozrostla i o lidského, nejen čtyřnohého člena. Vzhledem k tomu, že už jsem měla vše splněno se čtyřnohými, tak jsem si 4.8.2020 odskočila porodit svou dceru Natálii, která je naším novým pokladem! Takže to může být vysvětlením toho, proč tak rychle nereaguji na zprávy, telefonáty a jiné ;) Díky za pochopení!


Speciální výstava KMDPP 4.8.2020  (posuzoval: Hořák K.)

Speciální výstavy Klubu málopočetných dogovitých plemen psů se účastnili mastini ze čtyř chovatelských stanic (z ČR, SK a Španělska).  Svou výstavní premiéru měla Cassie, sestra naší Callisie. Cassie je krásná vlkošedá fena, která se perfektně prezentovala jako její sestra.

Callisia de Kamastino - Velmi nadějná 1

Cassie de Kamastino - Velmi nadějná 2

Bianca de Kamastino se opět předvedla perfektně a získala nádherný posudek s úžasným oceněním: Výborná 1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB - Nejlepší v plemeni a navíc byla vybrána jako BIS (NEJLEPŠÍ PES CELÉ VÝSTAVY). Jsem na ni opravdu pyšná, neboť stále více dokazuje své kvality.

Zároveň také splnila titul: ČESKÝ ŠAMPION

Bianca BIS - Nejlepší pes CELÉ VÝSTAVY!
Bianca BIS - Nejlepší pes CELÉ VÝSTAVY!

Krajská výstava Martiněves 25.7.2020  (Fairaisová L.)

Svou výstavní premiéru na této výstavě měla naše Callisia a Carridad de Kamastino ve svých 6 měsících, obě holky se fantasticky prezentovaly a získaly krásné hodnocení a posudek:

Callisia de Kamastino - Velmi nadějná 1

Carridad de Kamastino - Velmi nadějná 2

Na výstavu je doprovodila mamka, která získala také skvělé hodnocení, Bianca de Kamastino Výborná 1, Vítěz třídy a Krajský vítěz.


MVP Nitra 17. 7. 2020 SK (Benkovsky M.)

Konečně jsme se dočkali výstavy po dlouhém období COVIDU. Vyrazili jsme tedy do krásné Nitry na Slovensko. Bianca se na své první výstavě od odchovu štěňat předvedla perfektně a získala nádherný posudek s oceněním Výborná 1, CAC, CACIB, BOB - Nejlepší v plemeni a navíc byla Bianca vybrána mezi 6nejkrásnějších psů II. FCI skupiny! Zároveň také splnila titul:

SLOVENSKÉHO šampiona krásy!

Bianca sbírá své další tituly, nově se stala také:

C.I.B. - mezinárodní šampion krásy!


Oficiálně titul C.I.B. - Mezinárodní šampion krásy naší BERUSCHEE je doma!

Přestože je doba špatná a výstavy se nekonají, tak nám dobíhají tituly, které jsme si stihli vysloužit. Nyní nám dorazil titul až z Bruselu, titul nejvyšší - C.I.B. - Mezinárodní šampion krásy! Tímto titulem se pyšní jen užší počet psů, protože podmínky pro jeho získání jsou náročnější (získat alespoň 4x CACIB - tedy být nejlepší fena v plemeni na mezinárodní výstavě, tento titul musí získat ze tří zemí a od tří různých rozhodčích). My jsme CACIB získali na Slovensku, v Polsku a v České republice od rozhodčích Polských, Českých a Ruských.


Callisia de Kamastino získala první ocenění

Vzhledem k době COVID19 jsme se rozhodli ukrátit si čas karantény alespoň imaginární výstavou psů Online Italian dog show :) Naše Callisia se líbila a získala krásné ocenění Velmi nadějná 1 a dokonce i Nejlepší štěně v plemeni. Už se moc těšíme, až budeme moc vyrazit na výstavu.

Štěňatům z vrhu C už jsou 4 měsíce

Všechna štěňátka se již dostala do nových domovů, krásně rostou a já moc děkuji majitelům, kteří si vždy udělají chvilku, aby mě potěšili jejich fotografiemi a povídáním o tom, jak rostou. Je úžasné vědět, že se ty naše dědičky mají dobře. Všem majitelům moc děkuji za skvělou péči o naše prcky a těším se na další fotografie!


Beruschee je NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ fenou Slovenska 2019!

Naše Beruška se stala pro rok 2019 výstavně nejúspěšnějším španělským mastinem vystavovaným na Slovensku. Jsme na ni velmi hrdí, protože opět dokázala, že je to opravdu impozantní fena, která pro získání tohoto ocenění musela na Slovensku zvítězit několikrát, a tím porazit i konkurenci, proti které se tu na každé výstavě musela postavit! Děkujeme moc za krásný diplom. Naše Bianca byla 3 výstavně nejúspěšnější fena Slovenska. Holky opravdu zabodovaly a připomněli vítězství našeho Alexe, který byl nejúspěšnějším mastinem Slovenska pro rok 2017!

Děkujeme organizátorům za každoroční vyhlášení výsledků této soutěže, je to velmi zajímavá soutěž, která zpestří výstavní úspěchy. Výsledky:  https://www.dogcup.sk/ 


Štěňatům už jsou 3 měsíce 

Bohužel vzhledem k situaci stále čekají, až budou moc odejít do nových domovů.

Aktuální fotografie našich štěňátek vzhledem k nedostatku času najdete na webu facebooku: https://www.facebook.com/michaela.mrazkova.54


Poslední volný pejsek z vrhu C

Štěňátka z vrhu C krásně rostou. Mají už 7týdnů a jsou z nich pořádní cvalíci. Většina má už zamluvenou tu nejlepší rodinu, ale přeci jen se tu ještě chlapeček k dispozici najde ;)


První balíčky od SOKOL FALCO

Naše stanice de Kamastino kennel mnohokrát děkuje společnosti SOKOL FALCO za podporu a dar v podobě prvních balíčků pro naše štěňátka z vrhu C, maminka štěňátek také děkuje za konzervy a obrovský balík sušených plic! Co lepšího dát prckům na cestu než úžasný balíček, který obsahuje dávku toho nejlepšího masíčka! Aneb ať štěňátkům chutná a majitelům můžeme vřele doporučit budoucí odběr od SOKOL FALCO - https://www.sokolfalco.com/

Krajská výstava psů Lysá nad Labem 29.2.2020 (rozhodčí: Václavík Miroslav)

Naše Beruška má již řadu titulů, ale ještě se neúčastnila (od doby štěněte) výstavy Krajské. Proto jsme se rozhodli, že vyrazíme v době, kdy je málo pořádaných výstav, na výstavu do Lysé nad Labem.

Tato výstava byla výborně zorganizována, kruhy byly tak obrovské, že takové jsme nezažili ani na výstavách mezinárodních a ceny, no ty byly úžasné. 

Naše plemeno posuzoval pan Miroslav Václavík, rozhodčí, kterému na pejskovi neunikne žádný detail a o to víc si vážím jeho posudku i ocenění, které jsme získali: 

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a Vítěz Lysé nad Labem (nejlepší mastin výstavy)


9.2.2020 - Aktualizovány výstavní výsledky našich děvčat Bianky a Beruschee de Kamastino. Pro představu všech zájemců, jak si holky stojí na výstavách, přinášíme pravidelný přehled o dosažených výsledcích z jednotlivých výstav. Aneb nemáme co skrývat ;) 


Mladinká BERUSCHEE získala titul nejvyšší C.I.B. - Mezinárodní šampion krásy!

Beruška sice nemá ještě ani dva a půl roku, ale zato již posbírala tolik titulů, kterými se nemůže pochlubit ani leckterá plně dospělá fena. V Brně splnila podmínky a získala další titul, titul nejvyšší - C.I.B. aneb MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY! 

Proč titul nejvyšší? Inu, titul C.I.B. dokazuje opravdovou kvalitu jedinců. Tímto titulem se pyšní jen užší počet psů, protože podmínky pro jeho získání jsou náročnější (a to: získat alespoň 4x CACIB - tedy být nejlepší fena v plemeni na výstavě, tento titul musí získat ze tří zemí a od tří různých rozhodčích). 

My jsme tento titul získali: 

- na Slovensku od paní Dolejšové Olgy, CZ v 1/2019
- v Polsku od paní Viva Maria Soleckyj Szpunar, PL - 6/2019
- na Slovensku od pána Kuplyauskas Eugeny, RUS - 10/2019
- na Slovensku od paní Jandové Jiřiny, CZ - 1/2020
- v České republice od pána Boguslaw Chmiel, PL - 2/2020

Beruška se tímto stala výstavně nejúspěšnější fenkou s nejvyšším počtem titulů pro současnou věkovou kategorii (během posledních čtyř výstav získala 4 šampionáty dospělých a určitě tím nekončíme) - Beruschee je Šampion PL, CZ, SK  a C.I.B., k tomu je i Evropskou klubovou vítězkou 2019 a získala také Junioršampiona ČR a SK a Klubového vítěze mladých 2018

Beruschee (28 měsíců) - CH PL, CZ, SK, C.I.B. atd.
Beruschee (28 měsíců) - CH PL, CZ, SK, C.I.B. atd.

Mezinárodní výstava Brno 2.2.2020   (rozhodčí: Boguslaw Chmiel, PL)

Na mezinárodce v Brně  se naše Beru poprvé účastnila výstavy ve třídě šampionů. Bylo přihlášeno 8mastinů, a z toho 6dospělých fen. Berunka prostě zabodovala, a přesto, že byla nejmladší šampionkou, tak si odvezla nádherný posudek a ocenění.

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC, CACIB a BOS - Nejlepší fena

Jsem na ni neskutečně pyšná. Není pochyb o jejich kvalitách. Všem ostatním moc gratulujeme, všichni byli úžasní. 

I titul BOB - Nejlepší pes v plemeni zůstal doma, získal jej otec našich štěňat C.I.B. a grandšampion PL Biar Marques de Tramasterra, který zároveň splnil i podmínky pro udělení titulu Českého šampiona a je VÝSTAVNĚ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍM PSEM POLSKA! 

Biar BOB, Beruschee BOS
Biar BOB, Beruschee BOS

Mezinárodní výstava Nitra-SK 26.1.2020 (rozhodčí: Jiřina Jandová, ČR)

Na Mezinárodní výstavě v Nitře na Slovensku 26.1.2020, kde posuzovala paní Jandová, si naše Beruschee de Kamastino  vysloužila úžasný posudek a ocenění. Z kruhu jsme odcházeli se všemi oceněními, s kterými jsme jen mohli a ještě se slovy, že by se podle naší Berušky mohl psát standard, což nás nesmírně zahřálo u srdce a za tato slova děkujeme!

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC, CACIB a BOB - Nejlepší v plemeni

Beruška zároveň splnila všechny podmínky a ve svých 27 měsících získala třetí šampionát dospělých, a to ŠAMPION KRÁSY SLOVENSKÉ REPUBLIKY! 


Vrh C - narodila se nám štěňátka

Štěňátka jsou na světě, narodila se 13.1.2020 a mají se čile k světu. Maminka Ch.Bianca de Kamastino je zdravá a péči o své potomky zvládá bravurně. Štěňátka krásně přibírají a vypadají, že to budou pěkní obříci. Tatínek, C.I.B.Biar de Tramasterra, nádherný pes dovezený ze Španělska, který žije v Polsku je nejspíš rád, že se o tyto dráčky nemusí starat :D
Více informací a fotogalerie vytvořím brzy. Děkuji za pochopení, bohužel s miminkama je hodně práce.... 
V tuto chvíli jsou ještě dostupné nějaké holky a chlapeček! Více informací o rodičích: Vrh C
Rodokmen štěňat vrhu C
Rodokmen štěňat vrhu C

Národní výstava Brno 12.1.2020 (rozhodčí: Tibor Havelka ze Slovenska)

Na Národní výstavě v Brně 12.1.2020, kde posuzoval pan Havelka, si naše Beruschee de Kamastino ve svých 27měsících, vysloužila krásný popis a úžasné ocenění. Berušce se sice moc nechtělo běhat v malém kruhu, ale možná jsem to na ni přenášela i já... spěchala jsem domů, očekáváme každým dnem či hodinou štěňátka, a tak jsme trošku jako na trní... I přesto jsem moc šťastná a moc děkuji za pomoc, foto, posudek i ceny.

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC, Národní vítěz a BOB - Nejlepší v plemeni 

Beruška zároveň splnila všechny podmínky a získala svůj druhý šampionát dospělých, a to ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY! Video z výstavy je dostupné na youtube:


Budeme mít štěňátka!

Naše chovatelská stanice očekává po více než dvou letech štěňátka! Naše fenky jsou již dospělé, 27měsíční dámy, a proto jsme se rozhodli, že je nejvyšší čas, abychom pro ně zkusili najít vhodné "manželi". Je sice povoleno, krýt své feny v 18měsících, ale nač tak spěchat a brát jim "dětství", my přece svý chlupáče milujeme a štěňátka jsou jen další naše radost!

Byla nám potvrzena březost a štěňátka by se měla narodit v polovině ledna 2020!

Více informací o vrhu najdete kliknutím sem.

Oba rodiče pocházejí ze skvělé pokrevní linie bez příbuzeneckých vztahů! Jedná se o velmi pěkné a pokrevně zajímavé spojení dvou úžasných, obrovských a vyrovananých jedinců. Rodiče mají nejen fantastické výstavní úspěchy, ale také perfektní zdravotní testy! Matka je naše fenka Ch.PL Bianca de Kamastino (HD A, ED 0), otcem je C.I.B., Ch.PL, GCh.PL Biar Marques de Tramasterra (HD A, ED 0), pes dovezený přímo ze Španělska a v současnosti nejúspěšnější Polský pes.

Očekáváme štěňátka mohutného vzrůstu vhodná nejen do rodin se zahradou, ale i na výstavy. Své majitele pečlivě vybíráme, a proto uvítáme i nezávazné schůzky.

Bianca de Kamastino - matka
Bianca de Kamastino - matka
Biar Marques de Tramasterra - otec
Biar Marques de Tramasterra - otec