O nás

"Chováme s láskou a největší péčí o naše čtyřnohé miláčky. 

NEMNOŽÍME a množení nepodporujeme!!!"

Vážení přátelé, milovníci plemene, zájemci, 

jsme rodinná chovatelská stanice španělských mastinů pod názvem "de Kamastino". Soustředíme se na chov pohyblivých jedinců pracovního typu, kteří jsou vhodní nejen pro svůj účel, do rodiny, na statek, ale i na výstavy, kde se pracovní a dobře pohybliví představitelé tohoto plemene stávají konečně čím dál více úspěšnými.

V roce 2012 jsme si přivezli úžasnou fenku Bincie Bellu Sabebe a do tohoto plemene jsme se naprosto zamilovali. Když jsme se s plemenem důkladně seznámili, začali jsem se účastnit i výstav, kde naše Bella byla nad očekávání úspěšná. Bella svou stavbou těla odpovídala původním mastinům, kteří byli a jsou chováni pro ochranu stád před predátory, čímž si získala obdiv mnoha rozhodčích i potenciálních zájemců o štěňátka. Proto jsme se rozhodli, že se zkusíme věnovat chovu, a tak jsme tu ;-)

Naši miláčkové mají své boudy, ale občas s námi žijí i doma, mají výběh na velké zahradě, za zahradou krásnou louku, kam chodíme na procházky. Užíváme si s nimi výlety i výstavy. Žít s mastinem je v celku snadné, pokud člověku nevadí jeho prostorová výraznost, nějaké to poslintání a intenzivní hlídání. Štěkot mastinů je úchvatný, ale nesmí se to s ním přehánět. U nás doma to občas vypadá tak nějak přeplněně. Ale miláčkové jsou tak ochotní, že nám nakonec to místo i uvolní. 

Ovšem každý, kdo si na nějakou tu slintu zvykne, si mastina zamiluje a nebude chtít změnu. Jejich společnost je něco úžasného, stačí jim věnovat jen tu malou péči, kterou potřebují a nikdy na vás nedají dopustit. Když si postaví hlavu, není snadné je přesvědčit, ale jsou nesmírně inteligentní a nevyžadují žádný velký intenzivní výcvik. I když je pravdou, že občas na provedení požadovaného příkazu čekáte i několik vteřin, ale dočkáte se :D A to i člověk menšího vzrůstu jako jsem já.  

Španělský mastin vystupuje vůči své rodině jako něžný a milující obr, je trpělivý a oddaný dětem, ale zároveň je ostražitým a neústupným hlídačem. Se španěláky již nějakou dobu žijeme, a tak s klidným srdcem můžu říci, že bych neměnila. Jsou to impozantní jedinci s velkým srdcem, kteří perfektně ochrání svou rodinu a majetek. Zároveň jsou to psi, jejichž přirozeností je neublížit jiným zvířatům, pouze predátorům. U nás žijeme nejen se "španěláky", ale také s kočičkami, slepicemi, kačenami, husami a jinými zvířátky. Mastini jsou tou ideální volbou do rodiny i na statek. "Když jsme na procházce polem potkali kozu :D, přestože ji naši chlupatí nikdy neviděli, brali ji jako samozřejmost. Jsou si vědomi, že nejde o predátora, takže i přes její přátelské trknutí do Alexandra, se na ni pouze ohlédl a pokračoval v cestě." Pokud si však pořizujeme mastina k dobytku, drůbeži či jiné zvěři, je lepší, aby si zvykal již od štěněte, i když není vyloučeno, že i dospělý jedinec si přivykne bez větších potíží. 

Avšak člověk musí stále mít na paměti, že je to ostražitý pastevecký pes, každý jedinec je svým způsobem jiný - každý je prostě originál! 

Cesta kynologií není snadná a přináší mnohé radosti, ale bohužel i starosti. Ale ani tak se nenechám odradit a pokusím se odchovat další jedince tohoto úžasného plemene v pracovním duchu. 
                                                                                                      Pevně věřím, že si tyto obry zamilujete jako já!
                                                                                                                                          Ing. Michaela Kaplanová (Mrázková)
Smečka v létě
Smečka v létě
Na stráži
Na stráži
Zimní radovánky
Zimní radovánky
Na výstavě
Na výstavě
Mastini hlídají naše zvířátka :)
Mastini hlídají naše zvířátka :)
V posteli je jim také dobře.
V posteli je jim také dobře.
Aslan ve Švédsku
Aslan ve Švédsku
Aslan a Alexandr de Kamastino
Aslan a Alexandr de Kamastino
Naši miláčkové
Naši miláčkové
Mimo výstavu jsme čuňátka
Mimo výstavu jsme čuňátka
Na výletech (Lipno)
Na výletech (Lipno)
Na výstavách
Na výstavách
Holky v Bratislavě 10/2019
Holky v Bratislavě 10/2019
Bianca - BIS 3 (3.nejlepší pes výstavy)
Bianca - BIS 3 (3.nejlepší pes výstavy)
Štěňata vrhu C, rok 2020
Štěňata vrhu C, rok 2020
Štěňata vrhu D a Callisia de Kamastino
Štěňata vrhu D a Callisia de Kamastino