AKTUALITY ROKU 2019

Vážení přátelé, zájemci, 

vy, co nás sledujete pravidelně jste určitě postřehli, že se u nás stala jedna zásadní změna. V září jsem se provdala, s čímž souvisí i změna mého jména. Proto mě nyní už dohledáte nově jako Michaelu Kaplanovou, nikoliv Mrázkovou. Proto tedy název de KAMASTINO (jako mastini od Kaplanů). Doufám, že si na změnu mého příjmení zvyknete rychleji, než já osobně. :-D

S pozdravem Michaela Kaplanová 


Budeme mít štěňátka!

Naše chovatelská stanice očekává po více než dvou letech štěňátka! Naše fenky jsou již dospělé, 27měsíční dámy, a proto jsme se rozhodli, že je nejvyšší čas, abychom pro ně zkusili najít vhodné "manželi". Je sice povoleno, krýt své feny v 18měsících, ale nač tak spěchat a brát jim "dětství", my přece svý chlupáče milujeme a štěňátka jsou jen další naše radost!

Byla nám potvrzena březost a štěňátka by se měla narodit v půlce ledna 2020!


PF 2020
Inu malé poohlédnutí za dalším úspěšným rokem  naší CHS de Kamastino v 2019:
1) 13.1.2019 se Bianca de Kamastino stala Českým Junioršampionem a Národní vítězkou ČR,
2) 26.1.2019 dokončila Bianca také titul Slovenského šampiona krásy mladých,
3) 2.2.2019 dokončila Beruschee de Kamastino titlul Českého Junioršampiona,
4) 10.2.2019 dokončila Bianca titul Polského junioršampiona,
5) 24.2.2019 dokončila Beruschee de Kamastino titul Slovenského šampiona krásy mladých a stala se také Vítězem Slovenska mladých,
6) v dubnu 2019 splnila Bianca (HD A, ED 0) a Beruschee (HD B, ED 1) všechny podmínky a staly se chovnými fenami se skvělými nejen výstavními úspěchy, ale také s výbornými zdravotními výsledky!
7) v květnu 2019 se Bianca de Kamastino stala Klubovou vítězkou KMDPP,
8) v červnu 2019 se Beruschee stala Evropskou klubovou vítězkou,
9) 14.7.2019 se Beruschee stala Národní vítězkou ČR,
10) 20.7.2019 se Bianca stala novou POLSKOU ŠAMPIONKOU,
11) v srpnu 2019 se Bianca stala druhým nejlepším psem celé klubové výstavy KMDPP,
12) na Krajské výstavě v Kladně byla vybrána jako 3nejlepší pes celé výstavy,
13) a nakonec 17.11.2019 dokončila i Beruschee titul POLSKÉHO ŠAMPIONA,
14) Beruschee se stala NEJÚSPĚŠNĚJŠÍM vystavovaným španělským mastinem na SLOVENSKU v roce 2019 z 12vystavovaných psů!
Tento rok byl pro nás opět velmi úspěšný, zažili jsme mnoho výstav, posbírali obrovské množství titulů, za což jsme nesmírně vděční a děkujeme! A pro ty z vás, kteří dočetli až do konce, těm můžeme s láskou v srdci říci, že čekáme štěňátka <3 :) Více informací už brzy!


Beruschee je POLSKÝ ŠAMPION

Ve státní svátek 17.11.2019  jsme pro změnu vyrazili na výstavu s Beruškou do Polska na Národní výstavu v Zakrzów.  Posuzovala paní Joanna Turek z Polska. Paní rozhodčí se naše Beruška moc líbila, dostali jsme krásný posudek s úžasným ohodnocením:

Beruschee de Kamastino (25 měsíců) - Výborná 1, CWC, Nejlepší dospělá fena  a BOB - Nejlepší v plemeni

BERUSCHEE splnila všechny podmínky a stala se tak i  novým POLSKÝM šampionem!MVP DANUBE Bratislava 27.10.2019

V Bratislavě bylo krásně, a tak jsme se vydali na výstavu ještě v neděli, kdy posuzoval pan Kuplyauskas Evgeny. Pan rozhodčí byl velmi přísný a pečlivý, avšak přesto se nám povedlo získat vše, co jsme mohli dostat! Jsem na Berušku hrdá a děkuji Adě za společnost!

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC, CACIB a BOB - Nejlepší v plemeni


MVP DANUBE Bratislava 25.10.2019

Krásná páteční výstava na Slovensku, kde jsme byli s holkama a patřičně jsme si to užili! Posuzoval pan Spoljarić Boris, který byl velice pečlivý, milý a s pejsky si velmi rozuměl, což velmi oceňuji! Děkujeme děvčatům z Chamy Mayesta i Mastibe za krásný pátek a těšíme se zase na příště. 

Bianca de Kamastino - Výborná 1, CAC, CACIB a BOB - Nejlepší v plemeni
Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC, res.CACIB


MVP České Budějovice 13.10.2019

Na této výstavě posuzoval pan Otakar Vondrouš. Naše Beruška dostala krásné hodnocení s perfektním posudkem. Byla to fajn výstava v doprovodu přátel, děkuji moc Adušce za pomoc, video i fotečky.

Beruschee de Kamastino (24 měsíců) - Výborná 1, CAC, reserve CACIB

Fotogalerii a výsledky všech mastinů najdete ve fotogalerii zde. Na přiloženém videu můžete vidět předvedení všech zúčastněných mastinů.


Klubová výstava KMDPP 22.9.2019

V Kladně pořádal výstavu Klub málopočetných dogovitých plemen psů. Na této výstavě posuzovala paní Lenka Fairaislová. Naše Beruschee de Kamastino vybojovala krásné hodnocení s perfektním posudkem.
Byla to opět krásná, pohodová výstava s přáteli, známými a poznali jsme mnoho dalších lidiček. Vše moc díky za úžasnou atmošku v tomto slunečném dni a gratulujeme ostatním! Adušce díky za pomoc, zázemí i fotečky.

Beruschee de Kamastino (23 měsíců) - Výborná 1, CAC, BOS - Nejlepší fena

Fotogalerie je dostupná externě v následujícím albu: https://dekamastino.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_KMDPP_22.9.2019_Fairaislova_L./


Národní výstava v Olomouci 8.9.2019

Na Národní výstavě psů v Olomouci 8.9.2019 (rozhodčí: O.Vondrouš) dostala Bianca krásné ocenění s výborným posudkem Výborná 1, CAC a navíc jsme měli možnost potkat se s našimi polosestrami z CHS Leon del Mastsabe. Bylo to úžasné setkání a super pohodová výstava! Děkujeme a všem moc gratulujeme :)

Bianca de Kamastino  - Výborná 1, CAC


Mezinárodní výstava Leipzig 24.8.2019 (Německo)

Vyrazili jsme se také podívat za hranice, tentokrát do Německa. Navštívili výstavu v Lipsku, kde posuoval pan M.Mrdak, který Biancu velmi důkladně prohlédl, podotýkám VELMI DŮKLADNĚ... přepočítával prsty, natahoval kůži, prozkoumal naprosto vše, napsal obsáhlý posudek s nádherným hodnocením.

Bianca de Kamastino (22 měsíců) - Výborná 1, CAC VDH, CAC Mollosser Club a res.CACIB


Klubová výstava KMDPP 3.8.2019

V Kladně pořádal výstavu náš Klub málopočetných dogovitých plemen psů. Na této výstavě posuzoval pan Milan Bíroš ze Slovenska. Naše Bianca se mu moc líbila a proto dostala úžasné ocenění BOB - Nejlepší v plemeni. Tímto to ovšem neskončilo. V závěrečných soutěžích klubu byla Bianca vybrána jako 2nejlepší z výstavy KMDPP!  Ani to nebylo vše... Nakonec jsme se zúčastnili i finálových soutěží, kde se Bianca umístila jako 3 NEJLEPŠÍ PES CELÉ VÝSTAVY! 

Bianca de Kamastino (22 měsíců) - Výborná 1, CAC, BOB, res.BIS KMDPP, BIS3 Kladna

Moc děkujeme rozhodčím, panu Bírošovi i panu Urosevic Milivoji :) <3 Byl to nepopsatelný zážitek, úžasné emoce, neskutečná radost z úspěchu.Děkujeme za nádhernou výstavu, super organizaci,   krásný den s přáteli, a také za fotečky!

Fotogalerii z celé Klubové výstavy můžete vidět na externí fotogalerii, jejíž odkaz nalezne při kliknutí zde.  


Bianca je POLSKÝ ŠAMPION

V sobotu 20.7.2019 jsme pro změnu vyrazili na výstavu s Biancou. Chyběl nám ještě jeden CWC pro Polského šampiona, a tak jsme vyrazili do Polské Konopisky na Mezinárodní výstavu, kde posuzoval pan Petr Řehánek.

Bianca de Kamastino (21 měsíců) - Výborná 1, CWC, res.CACIB

BIANCA splnila všechny podmínky a je novým POLSKÝM šampionem!

Video se všemi mastiny můžete vidět také:

Fotogalerii se všemi mastiny navštivte zde


Národní výstava psů Mladá Boleslav 

V neděli 14.7.2019 jsme po měsíční odluce vyrazili na Národní výstavu psů do Mladé Boleslavi, kde posuzoval pan Karel Hořák. Pan Hořák je příjemný, pečlivý a hlasitý pan rozhodčí, který bez obalu řekne, co si myslí nejen o vystavovaném pejskovi, ale i handlerovi. Udělal nám velikou radost, protože se mu naše Beruška opravdu moc líbila a vysloužila si nejen nádherný posudek, ale krásné hodnocení. Na této výstavě se prezentovalo 6španělských mastinů z 5 různých chovatelských stanic, viz v fotogalerii a na videu.

Beruschee de Kamastino (21 měsíců) - Výborná 1, CAC, Národní vítěz a BOB - Nejlepší v plemen

Více fotografií na externí albu: kliknout zde

Moc děkuji za společnost CHS Chamy Mayesta, Barče a její dceři, díky které jsme mohli připravit i celé video se všemi španělskými mastiny: Evropská klubová výstava Wels (Rakousko)

V sobotu 15.6.2019 jsme se zúčastnili Evropské klubové výstavy Molossů, kde posuzoval pan Massimo Inzoli.

Beruschee de Kamastino (20měsíců) - Výborná 1, CACA, Evropský klubový vítěz Rakouska a BOB - Nejlepší v plemeni
Bianca de Kamastino poprvé vyzkoušela ohodnocení Velmi dobrá 1, neboť prý potřebuje více života do toho umírání, aneb má být více energická v kruhu :D

Více fotografií na externí albu: kliknout zde


Evropská výstava psů Wels (Rakousko)

Jeli jsme se zúčastnit i Evropské výstavy, která byla pořádána v Rakouském Welsu 16.6.2019, a to i přesto, že nás od toho mnozí zrazovali (vzhledem k špatné zkušenosti s organizací výstav v Rakousku).

Na této vsýtavě posuzoval Rafael Malo Alcrudo. Obě děvčata získala ocenění Velmi dobrá 2. Důvodem tohoto hodnocení bylo, že mají povislá oční víčka, což je pravda. Ale zadat kvůli tomu VD? Budiž, každého názor :) Alespoň jsem pochopila, proč bylo přihlášených pouze 16mastinů... Neboť co vadilo na jednom psovi, nevadilo na druhém apod. Pouhým třem psům byla zadána Výborná a tituly, ostatní byli jen Velmi dobří a dokonce i jen Dobří :(
Tedy i já musím konstatovat, že výstava byla poměrně špatně organizována (kor za tu cenu), což potvrdí většina vystavovatelů. Jediným velkým plusem, co musím zmínit bylo, že výstavní kruh byl opravdu obrovský.

Video všech zúčastněných mastinů včetně výsledků můžete vidět na videu, za které děkujeme autorce!  

Fotogalerie z výstavy na uložišti - zde (včetně popisu)


MVP Bytom (PL)

Na mezinárodní výstavě v Bytom 9.6.2019 posuzovala paní Viva Maria Soleckyj Szpunar z Polska. Naše Beruška si vysloužila nádherný posudek od paní rozhodčí a v konkurenci vybojovala krásné ocenění:

Beruschee de Kamastino (20měsíců) - Výborná 1, CWC, Nejlepší dorostlá fena - CACIB, BOS - Nejlepší fena

Účastníkům gratuluji, děkuji Aduš za pomoc, fotografie a krásný den. Fotogalerie se všemi účastníky: MVP Bytom 9.6.2019


MVP Litoměřice

Na mezinárodní výstavě v Litoměřicích 19.5.2019 posuzovala paní Jadwiga Niciewicz z Polska. Naše Beruška si vysloužila nádherný posudek od paní rozhodčí: "Fena mohutné hrudi, výborné stavby, velmi pěkná hlava, výborný pohyb i pěkná srst"

Beruschee de Kamastino (19měsíců) - Výborná 1, CAC, res.CACIB

Mezi dospělými fenkami byla nejmladší reprezentantkou. Jsem na tu moji kočku pyšná :) Účastníkům gratuluji, děkuji Aduš za pomoc a krásný den.

Video se všemi mastiny najdete na youtube.


Klubová výstava KMDPP

Krásná klubová výstava KMDPP 11. 5. 2019 (rozhodčí Dragan Babic). Jako tradičně jsme i letos vyrazili na klubovku, která se konala v pěkném prostředí u Hlučínského jezera.

Posuzoval pan Dragan Babic ze Srbska. Naše Bianca se stala novým Klubovým vítězem KMDPP 2019.

Bianca de Kamastino - Výborná 1, CAC, Klubový vítěz 2019
Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC

Všem účastníkům moc gratulujeme a těšíme se na příští výstavu :) Byl to nádherný den s přáteli.

Děkuji moc Adélce za pomoc s vystavováním.


Pojizerská výstava psů

Ve sváteční den 8.5.2019 jsme vyrazili na výstavu do Mladé Boleslavi, kde posuzovala paní Jiřina Jandová. Naše Bianca přes ospalou náladu dostala nádherný posudek se všemi tituly a nakonec byla vybrána mezi 5nejlepších psů z II. FCI skupiny. Jsem šťasná, byl to krásný den s přáteli :)

Bianca de Kamastino - Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi

Pálení čarodejnic a krásný 1.máj 2019 

S našimi děvčaty podnikáme co se dá, protože je nebaví sedět doma :) Takže výlet na hřiště, když se pálily čarodejnice a krásný první květen jsme si prožili!


Beruschee a Bianca jsou oficiálně CHOVNÉ FENKY!

Skvělé zprávy! Naše Bianca a Beruška de Kamastino se staly oficiálně chovnými fenkami!
Obě mají vyhodnocené kyčle i lokty s vynikajícími výsledky:
Bianca de Kamastino (72kg, 80cm) - DKK A, DLK 0/0 (junioršampion ČR, PL a SK)
Beruschee de Kamastino (90kg, 85cm) - DKK B, DLK 1/1 (junioršampion ČR a SK)
V naší stanici vyhonocujeme pro VŠECHNY naše budoucí chovné jedince kyčle i lokty. Ne jen pro ty, kteří mají pěkné výsledky 😉
Matka Bincie Bella Sabebe měla krásné výsledky DKK A a DLK 0/0 a stejně tak bratr Alexandr de Kamastino s výsledky DKK A a DLK 0/0!

Bianca de Kamastino DKK A, DLK 0
Bianca de Kamastino DKK A, DLK 0
Beruschee de Kamastino DKK B, DLK 1
Beruschee de Kamastino DKK B, DLK 1

MVP Praha (ČR)

Na mezinárodní výstavě psů v Praze si Beruška vysloužila krásný posudek od paní Ridarčíkové:

Beruschee de Kamastino: Výborná 1, CAC, res. CACIB

Jsem na tu moji slečnu pyšná :) Gratuluji Ivě a její Ziggi a také moc děkuji za video.

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC, res.CACIB
Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC, res.CACIB

NVP Swiebodzice (PL)

V neděli 14. 4. 2019  jsme vyrazili opět do Polska na Národní výstavu u Walzbrychu. Posuzovala paní Karolina Szymanek (PL) Cestovaly  obě naše mladé slečny. Obě holky (18 měsíců) dostaly krásný posudek. Bianca získala titul Nejlepší dospělé fenky. 

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CWC

Bianca de Kamastino - Výborná 1, CWC, Nejlepší dospělá fena

Děkuji Ewě Jásinske za fotografie a Aduš za předvedení naší Bianky :)


NVP Ostrava (ČR)

Po delší odmlce jsme vyrazili 7.4.2019 také na národní výstavu v Ostravě, kde posuzovala paní Ing. Eva Mayerová. Byla to výstava poměrně značně obsazená španělskými mastiny, viz video, a to dokonce ze čtyř chovatelských stanic! Bianca dostala krásný posudek a ocenění. Fotogalerie k dispozici zde.

Bianca de Kamastino - Výborná 1, CAC

Bianca - Výborná 1, CAC
Bianca - Výborná 1, CAC

Video se všemi mastiny a jejich výsledky výše. Gratuluji všem účastníkům k výsledkům!


FOR PETS 2019

V pátek 5.4.2019 jsme vyrazili na FOR PETS 2019 v Praze :) Je to veletrh chovatelských potřeb, kde byli vítáni i pejsci. 

Naší Berušce se dostalo velké pozornosti od mnoha účastníků veletrhu :) 

Děkujeme moc za vlídné přijetí v mnoha stáncích, především ve FITMINU, PET EXPERTU, VETERICYNU, BIOVETĚ atd. Děkujeme i paní Báře Štěpánové za její zájem o naše miláčky. Všechno jsme si krásně užili a snad někdy příště! 


Přejeme krásný 8. březen 2019 všem ženám. S láskou Alexandr a CHS de Kamastino

Alexandr de Kamastino - chovný pes
Alexandr de Kamastino - chovný pes

Aiša oslavila své 5té narozeniny

Naše Aiša (Duna de Mastalaya) oslavila 26.2.2019 své 5té narozeniny! Jsou to druhé narozeniny, které slaví u nás. Přejeme jí hodně zdraví a jsme rádi, že si u nás zvykla a žije tu konečně jako doma.

Aiša je hodně úspěšná na výstavách. Získala řadu ocenění a titulů, jako Šampion ČR, SK, PL, byla ale také nejlepším psem klubové výstavy KMDPP 2017, nejlepším psem II.FCI skupiny na výstavě v Praze, Klubovou vítězkou KMDPP 2018 a mnoho dalších.

A jako malý dárek k narozeniám od FCI přišel i oficiální diplom s titulem Mezinárodní šampion krásy C.I.B.


NVP Bratislava (SK)

V neděli 24. 2. 2019 jsme vyrazili na Slovensko na Národní výstavu v Bratislavě. Cestovaly obě naše mladé slečny. A výsledek? Naprosto úžasný, obě holky dostaly krásné posudky i ocenění od jednoho z nejpečlivějších a nejpřísnějších rozhodčích co znám - pana Tibora Havelky z SK.  Fotogalerie k dispozici zde.

NVP Bratislava 24.2.2019 

(rozhodčí: Tibor Havelka, SK)

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAJC, 

                                            - BOJ - Nejlepší mladý,

                                            - BOB - Nejlepší v plemeni  

                                            - Vítěz Slovenska mladých

Bianca de Kamastino -  Výborná 1, CAC

Beruschee splnila všechny podmínky a je novým SLOVENSKÝM šampionem krásy mladých!


MVP Katowice (PL)

Dne 10.2.2019 se naše Bianca účastnila poslední výstavy v třídě mladých. Pro získání posledního šampionátu juniorů nám chybělo jedno vítězství v Polsku, a proto jsme vyrazili do Katowic na mezinárodní výstavu. Posuzoval pan Janusz Opara, PL a výsledek?

Bianca de Kamastino - Výborná 1, Vítěz mladých, Nejlepší mladý BOJ, BOS - Nejlepší fena

Bianca splnila všechny podmínky a je novým POLSKÝM junioršampionem!

"Děkuji Monice za fotografii a gratuluji Biarovi!"


MVP Duo CACIB Brno (ČR)

V prvním únorovém víkendu 2019 jsme vyrazili do Brna. Přihlášené byly obě mladé slečny. Výsledkem této cesty bylo spoustu krásných cen, úžasné posudky a skvělé ohodnocení od rozhodčích a Beruška se stala novým Junioršampionem ČR! Navíc setkání se všemi přáteli, to bylo nade vše!! A jak jsme tedy dopadli?

DUO Cacib BRNO 02. 02. 2019 (rozhodčí: Bojana Razpotnik)
Bianca de Kamastino - Výborná 1, CAC, CACIB ČR a BOB - Nejlepší v plemeni

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC, reserve CACIB


DUO Cacib BRNO 03. 02. 2019 (rozhodčí: Galyna Kalinichenko)
Bianca de Kamastino - Výborná 1, CAC, CACIB ČR, BOS - Nejlepší fena

Beruschee de Kamastino - Výborná 1, CAC, reserve CACIB


Beruschee splnila všechny podmínky a je novým ČESKÝM junioršampionem!


"Děkuji moc za podporu všem přátelům, za krásný den i fotografie! Především děkuji Barče za pomoc s holkama v kruhu a mamce za spolupráci, super víkend a podporu! Ostatním účastníkům gratuluji!" Další fotografie je možné vidět ve fotogalerii.


MVP Nitradog (SK)

V pátek 25.1.2019 jsme vyrazili na Slovensko do krásné Nitry. Tentokrát s námi cestovaly obě naše mladé slečny. A výsledek? Naprosto úžasný, včetně pobytu v penzionu, kde byla děvčata středem pozornosti a krásných dvou dní ztrávených s přáteli. Fotogalerie k dispozici zde

MVP Nitradog 25. 01. 2019 (rozhodčí: Olga Dolejšová, ČR)

Bianca de Kamastino - třída mladých: Výborná 1, CAJC, "BOJ"

Beruschee de Kamastino - mezitřída: Výborná 1, CAC, CACIB, BOS - Nejlepší fena


MVP Nitradog 26. 01. 2019 (rozhodčí: Lenka Fairaislová, ČR)

Beruschee de Kamastino - třída mladých: Výborná 1, CAJC, "BOJ"

Bianca de Kamastino - mezitřída: Výborná 1, CAC, CACIB, BOB - Nejlepší v plemeni


Bianca splnila všechny podmínky a je novým SLOVENSKÝM šampionem krásy mladých!

"Děkuji CHS Chamy Mayesta v čele s Aduškou za pomoc s holkami, společnost i fotografie. Všem gratulujeme." Fotogalerii z Nitry připravujeme.


MVP Lubin (PL)

V pátek 18. 1. 2019 se mnou vyrazila Bianca do Polska. Vydali jsme se do Lubinu na mezinárodní výstavu. I přes nepřízeň počasí jsme si tuto výstavu patřičně užili s našimi přáteli a spolucestujícími, kde naše Bianca stejně jako děvčata z Chamy Mayesta, dostala další perfektní ocenění a posudek od rozhodčího (Rafael Garcia Parrondo) přímo ze země původu:

Bianca de Kamastino (15 měsíců): Výborná 1, CAC, CACIB, BOB - Nejlepší v plemeni

"Adušce děkuji za společnost i fotečky, které pro nás pořídila." Více foto naleznete tady.


NVP Brno (ČR)

Jako první výstavu v letošním roce jsme si vybrali Národní výstavu psů v Brně 13. 1. 2019, které se účastnilo 8mastinů, a kde posuzoval pan Miroslav Václavík. Původně měly jet obě naše holky, ale protože jsem na ně zůstala sama, vyrazila jsem na výlet jen s Biancou, která získala krásné umístění a v konkurenci se starší fenou vybojovala i Národního vítěze, což není vše!

Bianca de Kamastino (15 měsíců): Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz

Bianca splnila všechny podmínky a stala se také novým ČESKÝM junioršampionem!

"Děkuji Ivě za fotografie."

Přejeme šťastný a krásný nový rok 2019 všem známým a přátelům! Hlavně všem zdraví!!!