Aktuality 2021

Calli jako Světový vítěz a BIG3 na IDS Bratislava v říjnu 2021!


Plánujeme nový vrh pro rok 2022-2023

Více informací o plánovaném vrhu můžete najít v odkazu ŠTĚŇATA.


Krásné vánoce a šťastný nový rok přejeme z naší stanice, kde užíváme pohody a klidu. Děkujeme vám za přízeň a těšíme se v roce 2022, všem přejeme hlavně zdraví!

POOHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2021

Myslím, že to byl dobrý rok plný překážek a výzev, troufám si říci,že jsme vše zvládli perfektně. Mám úžasnou rodinu, jsem zahrnutá láskou a péčí, moje dcera je zdravá a roste, horší je, že to vše rychle utíká. Co se týká mé chovatelské stanice, tak se úspěšně výstav účastní naše odchovy, které krásně rostou. Jsem pyšná,že mají tak perfektní rodiny, které se s námi dělí o všechny zážitky s chlupatými miláčky.
V lednu oslavili své první narozeniny Céčka, v březnu se nám narodili Éčka,z kterých rostou skvělí představitelé plemene. V červenci pak své první narozeniny oslavili krasavci z Déčka.
Berunka s Biancou oslavily v září čtvrté narozeniny a Alexandr v prosinci oslavil šesté narozeniny. Aiše táhne na osmý rok, ale všichni se mají čile k světu, za což jsem nesmírně vděčná.
Speciální poděkování a úcta pro rok 2021 patří ale mé Callisii, která se od konce června začala účastnit výstav a získala obrovské množství úžasných ocenění a šampionátů! Již ve svých 18měsících získala svůj první BIG,když porazila ostatní jedince z II.Fci skupiny,následně získala BIG4 na mezinárodní výstavě v Boleslavi, v 20 měsících získala titul Klubový vítěz a svůj první BIS na klubové výstavě,když ji celou vyhrála. Poté byla 4 nejlepší fenou krajské výstavy Dolní Benešov. V 21 měsících vyhrála ještě nejlepší fenu klubové výstavy ze všech zúčastněných plemen. Na světové výstavě získala titul nejvyšší - Světový vítěz 2021. V 22 měsících získala ještě BIG3 na mezinárodní výstavě v Bratislavě. Výstavní sezónu zakončila v Budapešti na evropské výstavě,čímž zahájila cestu k získání Maďarského šampiona,stejně tak jako Polského,Slovenského, Rakouského a Interšampiona.
V České republice zvládla za 3 měsíce získat všechny šampionáty - Junior šampion, Šampion, Grand šampion a Šampion ČMKU. Navíc v soutěži PES ROKU 2021 se pro II.FCI skupinu stala 5. nejlepším psem CELÉ ČR, což už je výsledek úctyodný a ojedinělý.
Mimo jiné se stala chovnou fenou,když splnila zdravotní testy s nejlepšími výsledky HD A, ED 0/0. Jsem nesmírně pyšná, že můj odchov ukazuje, že se ubíráme správnou cestou a děkuji všem, co nás upřímně podporují a uznávají. <3


Evropská výstava psů Budapešť 30.12.2021, Maďarsko

Na této výstavě se španělských mastinů účastnilo jen 8, posuzoval Mr.Cristian Stefanescu. Za sebe musím říci, že pro mě bylo velké zklamání z hlediska prostředí, kdy byla hala nacpaná k prasknutí, žádné časování a všude exkrementy.... to velmi zkazilo dojem z této výstavy. 

Náš odchov Cairuss de Kamastino  v mezitřídě získal ocenění Výborná 1, CAC, res. CACIB a splnil podmínky pro udělení titulu MADARSKÉHO ŠAMPIONA

Callisia de Kamastino se účastnila jako nejmladší fena v dospělých a získala Výborná 1, CAC, čímž započala i titul Maďarského šampiona.


Alexandr de Kamastino oslavil 9.12.2021 své šesté narozeniny, přejeme hodně zdraví miláčkům!


Mezinárodní výstava psů Tulln 14.11.2021, Rakousko

Mezinárodní výstava Tulln  byla dalším velkým úspěchem. Callisia se stala nejlepším jedincem v plemeni a získala i Národního vítěze Rakouska. Stihli jsme tak na poslední chvíli začít šampionát i v Rakousku na jejich poslední letošní výstavě, kde posuzoval pan Dr. Calin Margineanu.

Tato výstava byla výborně zorganizována, výstavní posudek byl psaný na počítači a poslaný na email, ceny jsme dostali ihned po posouzení v kruhu, na každé plemeno byl stanovený čas. Kruhy velké, dostatek místa v hale, prostě perfektní. Děkujeme.

Callisia de Kamastino - Výborná 1, CACA, CACIB, Vítěz Rakouska i BOB - Nejlepší jedinec plemene


Mezinárodní výstava psů Bratislava 29.10.2021

Vzhledem k nedostatku času jsme se rozhodli alespoň ještě pro poslední letošní výstavu i na Slovensku. S Callisi jsem vyrazila v pátek do Bratislavy, kde nakonec dosáhla dalšího obrovského úspěchu, když se umístila jako 3.nejlepší jedinec II.FCI skupiny
Panu rozhodčímu Borisi Spoljarovici se nesmírně líbila a dostala ocenění s vynikajícím posudkem, nakonec však své kvality projevila i v závěrečných soutěžích, kde dosáhla ještě titulu BIG3 (3.nejlepší jedinec II. FCI skupiny) na což jsem nesmírně pyš a to hned z několika důvodů. Inu 2.FCI skupina je nejpočetnější skupinou, kde můžete vidět mnoho nádherných představitelů různých plemen, avšak Callisi patřila mezi nejmladší BOB v této skupině a přesto zaujala. Jsem také pyšná proto, že je to již druhé umístění na mezinárodní výstavě v jejím útlém věku 21měsíců <3

Callisia de Kamastino - Výborná 1, CAC, CACIB i BOB - Nejlepší jedinec plemene a BIG3 - 3.nejlepší pes skupiny


NOVÝ chovný pes CAESARION DE KAMASTINO


S velkou hrdostí můžeme oznámit další skvělý výsledek - z naší CHS pochází další chovný pes s vynikajícími výsledky - Caesarion de Kamastino (alias Charlie) má vyhodnocené kyčle a lokty, a to s tím nejlepším výsledkem HD A, ED 0/0. Má teda zcela zdravé kyčle a lokty jako jeho rodiče (Biar Marques de Tramasterra a Bianca de Kamastino) a sestra Callisia.

Jsem moc pyšná na tyto výsledky a gratuluji majitelům.


Krajská výstava psů Litoměřice 16.10.2021

Tato výstava byla pro nás poslední možnost v tomto roce se ještě jednou v České republice prezentovat, a proto jsme vyrazili do Zahrady Čech. Krásná výstava, super prostředí na výstavišti a fantastický posudek od posuzující rozhodčí paní Jiřiny Jandové, za čež moc děkuji.

Moc pěkný pohárek za Krajského vítěze, jediná výtka této výstavě ohledně prostoru pro závěrečné soutěže, jinak perfektní.

Callisia de Kamastino - Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz


Mezinárodní výstava psů České Budějovice 10.10.2021

Na této výstavě, kde posuzoval pan Tibor  Havelka ze Slovenska, jsme opět získali prvotřídní výsledky. Callisia získala opět nejvyšší hodnocení, a to oproti starší fence Alině MightyGrizzlys. Načež splnila také podmínky pro udělení dalšího českého šampionátu.

Callisia de Kamastino - Výborná 1, CAC, CACIB i BOB - Nejlepší jedinec plemene

Callisia ve svých 20 měsících splnila všechny podmínky a je ČESKÝM GRANDŠAMPIONEM!


SVĚTOVÁ výstava Brno 2.10.2021

Po více jak 30letech se do ČR vrátila možnost pořádat jedinečnou Světovou výstavu. My jsme šťastní, že jsme si mohli užít tuto nesmírně slavnostní atmosféru s našim Céčkovým odchovem, na který jsme nesmírně pyšní.

Céčka byla nejmladšími účastníky v konkurenci dospělých, a přesto vybojovala ty nejvyšší ocenění! Posuzoval velice přísný rozhodčí, pan Havelka, kterému se naši miláčkové líbili a výsledkem bylo zadání obou titulů světových vítězů naší chovatelské stanici. Na výstavu bylo hlášeno 16mastinů z 9chovatelských stanic. Na tento úspěch jsem nesmírně pyšná, pocity neumím ani vyjádřit. Callisia opět dokázala,že patří už ve svých 20měsících mezi TOP jedince odpovídající požadavkům standardu, což prokázala už u mnoha rozhodčích! A proč jsem tak šťastná, že moji odchovanci vybojovali titul SVĚTOVÝ VÍTĚZ? Protože tento titul se zadává pouze 1x ročně a to jen 1psovi a 1feně, což je obrovský úspěch pro DE KAMASTINO!

Caiuss de Kamastino (20m) - Výborný 1, CAC, CACIB, Světový vítěz, BOS - Nejlepší opačného pohlaví Nicméně v rámci tohoto úspěchu se CAIRUSS stal také novým ČESKÝM ŠAMPIONEM!

Callisia de Kamastino (20m) - Výborná 1, CAC, CACIB, Světový vítěz, BOB - Nejlepší v plemeni, načež Callisia svůj titul vybojovala v konkurenci dvou dospělých fen, kdy porazila šampionku Ultra Umbru Lu Darevy z Polska a Evropskou vítězku a šampionku Gorgeous Girl Tornádo Erben.
Děkuji všem za podporu a pomoc, jsem ráda,že vedu svůj chov tím správným směrem a gratuluji ostatním.

Na videu níže můžete vidět všechny účastníky i to, jak jsme si vedli :)


Mezinárodní výstava Brněnka 29.9.2021

Tato mezinárodní výstava byla výjimečná, protože se konala při příležitosti blížící se světové výstavy. Na výstavu se povedlo přivést také krásného brášku naší Callisie, medvěda CAIRUSSE. Posuzovala paní Viera Staviarská:

  • Cairuss de Kamastino - Výborný 1, CAC, res.CACIB
  • Callisia de Kamastino - Výborná 1, CAC, CACIB a BOB - Nejlepší v plemeni

Vrh B oslavil své 4 narozeniny

Dne 26.9.2021 oslavil své čtvrté narozeniny vrh B (Vigo Mastibe x Bincie Bella Sabebe). Holčičkám přejeme vše nejlepší, hodně zdravíčka i nadále, plné misky, dobrůtky a další úspěchy ve vašem životě miláčkové!


Mezinárodní výstava psů Wroclaw 26.9.2021

Na této výstavě posuzoval pan Igor Selimović (HR), účastnili se mastini různých věkových kategorií a mezi nimi mladá juniiorka, dcera našeho Alexandra, BAILA de Oro Mastines, která porazila dvě starší feny z konkurence dospělých a získala skvělé hodnocení - Výborná 1, vítěz mladých, nejlepší mladý jedinec a BOS - Nejlepší z opačného pohlaví. 

Moc gratulujeme majitelce k skvělému úspěchu mladé holčičky.


Klubová výstava KMDPP 25.9.2021

Další klubová výstava KMDPP se konala tradičně v areálu pesoparku u Prahy dne 25.9.2021, tentokráte posuzoval rozhodčí K.Hořák. Pan rozhodčí je precizní zubař, který provedl kontorlu zubů až v hlubokém krku. Všechny naše miminka se mu moc líbila a podle toho dopadlo i hodnocení, z kterého mám obrovskou radost a děkuji za další perfektní výstavu. A jak jsme všichni kamastiňáci dopadli?

 Ve třídě dorostu se prezentovali: 

  • Edgar de Kamastino (6m) - Velmi nadějný 1
  • Elvis de Kamastino (6m) - Velmi nadějný 2
  • Enigma de Kamastino (6m) - Velmli nadějná 1

Třídu mladých obsadila Darcie de Kamastino (14m) - Výborná 1, CAJC, Nejlepší junior - BOJ

A ve vítězích moje CALLISIA de Kamastino (20m) - Výborná 1, CAC, Nejlepší v plemeni - BOB, Vítěz výstavy 3místo a Nejlepší fena celé výstavy

Děkuji majitelům za společnost, péči a lásku, kterou miláčkům dávají. Ráda jsem vás všechny zase viděla!


Krajská výstava psů Dolní Benešov 19.9.2021

Další obrovský úspěch, tentokrát byla Callisia na Krajské výstavě v Dolním Benešově vybrána mezi více jak třemi desítkami fen vybrána jako 4 nejlepší fena celé výstavy od pana rozhodčího L.Frnča. Jsem moc pyšná, neboť na svůj věk je velmi úspěšná,a to i přesto,že není zcela dodělána. Všem děkuji za podporu.


Krajská výstava Rychety 19.9.2021

Další super novinky z krajské výstavy Praha - Rychety, kde posuzoval pan Karban Antonín. Na této výstavě se prezentovala Darcie, která získala pro svůj věk vše, co mohla, tedy Výborná 1 a Vítěz třídy mladých včetně skvělého posudku. Děkuji.


Klubová výstava KMDPP 19.9.2021 s KV

Krajská výstava D.Benešov a Klubová výstava KMDPP 19.9.2021, kde měla výstavní premiéru naše Emilie Dolores de Kamastino a Caesarion de Kamastino dopadla nad očekávání naprosto fantasticky.

Emilie Dolores de Kamastino (6 měsíců) dostala od paní rozhodčí Monika Kuriata-Okarmus hodnocení Velmi nadějná 1 a v závěrečných soutěžích krajské výstavy získala ještě místo jako 3nejlepší dorost celé výstavy ve velmi početné konkurenci (od M.Šipkovský). Jsem nesmírně pyšná, děkuji majitelům a posílám ještě jednou velkou gratulaci krásné a veselé holčičce.

Caesarion de Kamastino (alias Charlie), kterého jsem měla tu čest si vystavit, i když to nebyl zrovna konzert, neboť je to živel, rebel a milovník, ale zvládl to a oslnil svou krásou. Alespoň to nebylo monotónní a nudné, lepší živel, než leklá rybka, co se v kruhu plazí strachy, ne? Takže výsledek stál za to - Výborný 1, CAC, Klubový vítěz a  BOS - Nejlepší pes opačného pohlaví. Majitelům děkuji a gratuluji.

Callisia de Kamastino má za sebou další obrovský úspěch, stala se BIS - absolutním vítězem celé klubové výstavy KMDPP 19.9.2021, i přesto, že byla nejmladším jedincem. Jsem strašně pyšná, protože výstavu od výstavy dokazuje, že je opravdu TOP jedinec s velkým srdcem. Celkově jsme dopadli prostě na jedničku: Výborná 1, CAC, Klubový vítěz, BOB, BIS. Všem děkuji za krásný den, výstavu a super společnost, majitelům gratuluji ke skvělým výsledkům!


Callisia má zcela zdravé kyčle a lokty!

Callisia je opravdu nesmírně výstavně úspěšná fena, ale to není pro život vše. Je to úžasný společník a rodinný pes. Ale proto, aby mohla mít do budoucna předpoklad potomstva, je zapotřebí pevné zdraví a zdravé kyčle, ale my také testujeme u všech jedinců lokty. Všechny zdravotní výsledky zveřejňujeme, nejen u jedinců, kteří dopadli na výbornou!

Naše Callisia de Kamastino má zcela zdravé kyčle i lokty, tedy HD A a ED 0/0, čímž splnila podmínky a stala se oficiálně chovnou fenou.


Ze štěňat vrhu E se stali dorostenci - oslavili 6měsíců

Štěňátka z vrhu E /Leopoldo del Dharmapuri x Bianca de Kamastino/ oslavila 6.9.2021 půl roku života a stala se dorostenci. Jsme na ně moc pyšní, skvěle rostou, mají úžasné povahy a charakteristické rysy. Moc se těšíme zase na osobní potkání :) Majitelům děkuji za zasílanou fotodokumenteci i péči o ně!


Národní výstava FLORACANIS Olomouc 5.9.2021

Naše Calli na výstavě v Olomouci získala od pana M.Václavíka krásné posouzení, a v závěru zvládla porazit také krásnou čtyřletou "polotetu", čímž získala ocenění nejvyšší:

Callisia de Kamastino (19m) - Výborná 1, CAC, Narodni vítěz a BOB-Nejlepší v plemeni

Navíc máme splněný další šampionát. Nyní už třetí v řadě! Calli se stala také Šampionem ČMKU, a to za pouhého 1,5měsíce. Tento titul ve svých 19 měsících přidala k titulu Šampiona ČR a Junioršampiona ČR. Jsem straně moc pyšná.


Mezinárodní výstava Mladá Boleslav 29.8.2021

Další naprosto fantastický a nesmírně úspěšný víkend. Callisia se na této  mezinárodní výstavě psů stala 4nejlepším psem početné II.Fci skupiny (na výstavě bylo nahlášeno více jak 3600psů). Calli je teprve 19měsíční fena, která přesto obstála v konkurenci krásných starších jedinců, na což jsem nesmírně pyšná. Ve štěňatech se již podruhé prezentoval náš Elvis, který získal také velmi pěkné hodnocení.

Elvis de Kamastino (5měsíců) - Velmi nadějný 1

Callisia de Kamastino (19měsíců) - Výborná 1, CAC, CACIB, BOB, BIG4  4.Nejlepší jedinec II.Fci skupiny

Navíc naše Calli během krátkého období (18.7.-29.8.2021) splnila všechny podmínky pro získání titulu ČESKÉHO ŠAMPIONA.

Děkuji a moc gratuluji všem majitelům mých odchovů, jsem na vás všechny nesmírně pyšná!


Klubová výstava Waršava 29.8.2021 

Na této polské klubové výstavě se prezentoval pes i fena z našeho odchovu a opět s nejlepšími výsledky. Posuzoval pan Jose Miguel Doval Sanchez ze Španělska, který plemeno velmi dobře zná, protože jej jeho rodina používala k ochraně stád. A jak jsme tedy dopadli?

Cairuss de Kamastino - Výborný 1, CWC, Klubový vítěz a BOB - Nejlepší pes v plemeni

Czesia de Kamastino - Výborná  1, CWC, Klubový vítěz a BOS - Nejlepší pes opačného pohlaví


DUO CACIB Sopot, PL 14.-15.8.2021

Náš Cairuss, který žije v chovatelské stanici de Oro Mastines, v Polsku se účastnil dalších výstav, tentokráte v dalekém Sopotu. Opět v konkurenci vybojoval super ocenění, děkuji za informace a gratuluji majitelům.

14.8.2021 posuzovala paní Elena Agafonowa (IT) a v mezitřídě se předvedl náš CAIRUSS de Kamastino  - Výborný 1, CWC, CACIB, BOB - Nejlepší pes v plemeni

15.8.2021 posuzoval pan Salvatore Tripoli (I) a v mězitřídě se předvedl opět náš CAIRUSS de Kamastino - Výborný 1, CWC, CACIB, BOS - Nejlepší pes opačného pohlaví


DUO CACIB Brno 14.-15.8.2021

My jsme s Callisi vyrazili na DUO CACIB do Brna. Tento víkend byl zrovna tropický, ale i přesto se Calli rezentovala skvěle a energicky jako vždy. Potkali jsme se s přáteli, krásně jsme si popovídali a užili si to. V sobotu ani v neděli se ale nepsali posudky, vzhledem k vysokému počtu psů. V sobotu nám paní rozhodčí posudek slovně prezentovala, v neděli jsme museli pana rozhodčího o ústní prezentaci posudku požádat. Nedělní posudek byl zvláštní, hlavně díky tvrzení, že Callisia nemá v pořádku pohyb... což je trošku komické... Více na videu.

14.8.2021 posuzovala paní Renata Cepková, Callisia de Kamastino - Výborná 1, CAC, CACIB, BOB

15.8.2021 posuzoval pan Boguslaw Chmiel, Callisia de Kamastino - Výborná 2, res.CAC, res.CACIB


Krajská výstava Týn nad Vltavou 8.8.2021

Na této výstavě dosáhla naše stanice OBROVSKÉHO ÚSPĚCHU, který se jen tak nepovede! Posuzoval pan Tibor Havelka ze Slovenska. Je to velice precizní a přísný rozhodčí, proto jsme byli velmi šťastní, že jsme získali krásný posudek i hodnocení. Vzhledem k příjemnému prostředí jsme se rozhodli i zůstat do závěrečných soutěží, a to bylo správně! Protože obě holky se umístily na prvním místě.

Soutěž o nejlepší štěně výstavy posuzoval pan rozhodčí Miroslav Václavík, kterému se Enigma velmi líbila a vybral ji, jako nejlepší štěňátko, čímž nám udělal neskutečnou radost při tak velkém počtu zúčastněných štěňat.

Nejlepšího psa velmi početné skupiny II.FCI vybíral pan Havelka Tibor, který vybral naši Callisiu jako BIG, což nás šokovalo nejen vzhledem k jejímu nízkému věku, ale i k tomu, kolik krásných konkurentů proti nám stálo.

Enigma de Kamastino (5měsíců) - Velmi nadějná 1, BIS BABY - Nejlepší štěně celé výstavy

Callisia de Kamastino (18měsíců) - Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a BIG - Nejlepší jedinec II.Fci skupiny

Děkuji rozhodčím, organizátorům i majitelce Enigmy za skvělou společnost, výstavu a hlavně perfektní den!


Darcie de Kamastino -V1,CAJC,BOJ
Darcie de Kamastino -V1,CAJC,BOJ

Klubová výstava KMDPP 7.8.2021

Na klubové výstavě jsme se účastnili v hojném rodinném počtu a velmi jsme si výstavu užili, i přes komplikované prostředí malé haly. Svou premiéru měly naše dvě štěňata, Elvis a Enigma, a také třídu mladých přijela reprezentovat naše Darcie. Posuzoval pan Vondrouš Otakar, který našim chlupáčkům napsal nádherné posudky a získali jsme skvělá ocenění. Na naše odchovy jsem velmi pyšná a gratuluji moc majitelům k super výsledkům.

Elvis de Kamastino (5 měsíců) - Velmi nadějný 1

Enigma de Kamastino (5 měsíců) - Velmi nadějná 1

Darcie de Kamastino (12 měsíců) - Výborná 1, CAJC, BOJ - Nejlepší mladý jedinec

Callisia de Kamastino (18 měsíců) - Výborná 1, CAC, BOB - Nejlepší v plemeni

Elvis, Enigma a Callisia
Elvis, Enigma a Callisia

Mezinárodní výstava Klatovy 1.8.2021

Své první výstavy se účastnila v dospělých také Cassie. Posuzovala paní Renata Cepková, které se Cass moc líbila a proto ji upřednostnila oproti konkurenční fence a získala tak krásné hodnocení a skvělý posudek:

Cassie de Kamastino - Výborná 1, CAC, r.CACIB

Majitelce gratuluji a děkuji za prezentaci Cassinky.


Mezinárodní výstava Opole 30.7.2021, PL

Na této výstavě jsme se konečně potkali s naším odchovancem Cairussem. Posuzoval pan Krzysztof Kradziecki a naši čtyřnozí se účastnili výstavy v početné konkurenci starších jedinců, a přesto jsme obsadili první místa!

Získali jsme úžasné posudky a skvělé ocenění, včetně prvního Callisiina CACIBu.

Cairuss de Kamastino - Výborný 1, CWC, CACIB, Nejlepší dospělý pes, BOS

Callisia de Kamastino - Výborná 1, CWC, CACIB, Nejlepší dospělá fena, BOB - Nejlepší v plemeni


Krajská výstava psů Martiněves 24.7.2021

Také v Čechách se účastní výstav i naše další odchovanci/kyně. Tentokrát na výstavu vyrazilo vlkošedé duo polosester. Premiéru měla "malá" Darcie. Holky se chovaly řádně a získaly pěkné ohodnocení. Carrinka však lehce sabotovala pohyb v kruhu, avšak můžeme jí to mít za zlé při těch vysokých teplotách? :D

DARCIE de Kamastino (Leopoldo del Dharmapuri x Beruschee de Kamastino) - Výborná 1, Vítěz třídy mladých

CARRIDAD de Kamastino (Biar Marques de Tramasterra x Bianca de Kamastino) - Výborná 1, Vítěz třídy

Majiteli gratuluji a moc děkuji za péči o holky, ale také za jejich prezentaci!


MVP Częstochowa 24.7.2021

Náš odchovanec Cairuss se úspěšně účastní výstav pořádaných v Polsku, poté, co získal titul Junioršampion se přesunul do třídy mezi dospělé psy a ihned bodoval, nebo BOBoval? :D Na této výstavě posuzoval MVDr. Vlaimir Piskay, od kterého Cai získal nejen krásný posudek, ale i fantastické hodnocení a v konkurenci vyřadil svého staršího soupeře a získal svůj první CACIB (nejlepší dospělý pes).

CAIRUSS de Kamastino  (Biar Marques de Tramasterra x Bianca de Kamastino) - Výborný 1, CWC, CACIB, BOB - Nejlepší pes v plemeni

BAILA de Oro Mastines (Alexandr de Kamastino x Cindi Arimastiff) - Velmi nadějná 1, Nejlepší dorost plemene

Moc gratuluji majitelce (CHS de Oro Mastines), a zároveň jí děkuji za péči a prezentaci miláčků!


Národní výstava Mladá Boleslav 18.7.2021

Na této velké nárovní výstavě posuzoval přísný rozhodčí pan Miroslav Václavík, což nás velmi potěšilo, neboť je to jeden z nejpřísnějších rozhodcích, které znám, z čehož plyne, že byla Calli pečlivě zkontrolována. Tentokrát Calli vystoupila ve třídě dospělých, tedy v mezitřídě. Získala nejen slova chvály, ale i úžasné ocenění a vybojovala i titul Národního vítěze v konkurenci s dospělou fenou.

CALLISIA de Kamastino - Výborná 1, CAC/CAC ČMKU, Národní vítěz, BOB - Nejlepší jedinec plemene

Navíc naše Calli během krátkého období (27.6.-18.7.2021) splnila všechny podmínky pro získání titulu ČESKÉHO JUNIORŠAMPIONA <3


Karkonoska vystava psů 17.7.2021,PL

Na této výstavě naše Calli započala cestu k získání titulu Polského šampiona. Výstava byla velice rychlá a deštivá, byli jsme  poprvé v mezitřídě. Na této výstavě posuzoval Jaroslav Grunt, PL.

CALLISIA de Kamastino - Výborná 1, CWC


Mezinárodní výstava psů Bydgozcz 17.7.2021, PL

Na této výstavě posuzovala paní Wanda Kotik (PL) a prezentovala se tu naše Czesia de Kamastino, která žije v chovatelské stanici v Polsku. Majitelům děkuji za péči i její prezentaci a gratuluji k dalšímu obrovskému úspěchu tak mladé fenky. Czesia totiž opět porazila v konkurenci všechny jedince (nyní i dospělého psa) a získala tituly nejvyšší:

CZESIA de Kamastino (Biar Marques de Tramasterra x Bianca de Kamastino) - Výborná 1, CWC, CACIB, BOB - Nejlepší jedinec plemene


Vrh D oslavil svůj první rok!

Miláčkové z vrhu D oslavili svůj první rok 10.7.2021. Všem přejeme i nadále spokojený život se svými páníčky, zdraví, plno lásky, hraček a životní pohody! Maminka Beruschee de Kamastino a tatínek Leopoldo del Dharmapuri jsou na vás moc pyšní a posílají pusinky.

Majitelům děkuji za informace, péči i fotografie miláčků!Národní výstava psů Klatovy 4.7.

Tato výstava v Klatovech je sice pro nás poněkud dál, ale vzhledem k absenci výstav z kraje roku jsme byli nuceni delší cestu vážit, abychom zvýšili své šance na splnění podmínek pro udělení titulu JCH.  Posuzovala paní Fairaislova a Calli dostala opět úžasné ocenění.

CALLISIA de Kamastino - Výborná 1, CAJC, BOJ - Nejlepší junior a BOB - Nejlepší pes v plemeni


Mezinárodní výstava psů Brno 27.6.2021

Calli byla na své první mezinárodní výstavě,vvystoupila ve třídě mladých a získala krásné ocenění a posudek vyjádřený slovy. Škoda,že vzhledem ke Covidu nemáme žádnou fotodokumentaci. Tak snad příště.

Posuzující rozhodčí: Lenka Fairaislová, CZ

CALLISIA de Kamastino - Výborná 1, CAJC, BOJ - Nejlepší juniorKrajská výstava psů Benátky nad Jizerou 20.06.2021

Naše Callisia se po COVIDové pauze opět vrátila na výstavní dráhu. Poprvé se účastnila výstavy v třídě mladých na krajské výstavě, kde posuzoval MVDr. František Šimek. Callinka opět v konkurenci, jako na každé předchozí výstavě, a opět s úžasným posudkem i výsledkem. Prezentovala se jak největší profesionálka a panu rozhodčímu se moc líbila. Je to prý fena mohutného rámce s krásnou typickou hlavou, pevným hřbetem, správně neseným ocasem, hlubokým hrudníkem, výrazným lalokem a vyrovnanou povahou. Jsem na ni moc pyšná, vše zvládla na výbornou, nejen velké teplo, ale i svou prezentaci mezi ostatními pejsky!

CALLISIA de Kamastino (Biar Marques de Tramasterra x Bianca de Kamastino) - Výborná 1, Vítěz třídy mladých


Národní výstava psů Łódź 20.06.2021 PL

Náš Cairuss a Baila, dcera našeho Alexandra, se zúčastnili již potřetí výstavy v Polsku. Tentokrát posuzovalj pan Krzysztof Kradziecki z PL. Poprvé se v dospělých také účastnila výstavy i Czesia. Jsem nesmírně pyšná na jejich výsledky a majitelům gratuluji.

CAIRUSS de Kamastino (Biar Marques de Tramasterra x Bianca de Kamastino) - Výborný 1, Nejlepší mladý pes, BOJ - Nejlepší junior a BOS. Cairuss  zároveň splnil podmínky pro udělení JUNIORCHAMPIONA POLSKA!

BAILA de Oro Mastines (Alexandr de Kamastino x Cindi Arimastiff) - Velmi nadějná 1, Nejlepší dorost plemene

CZESIA de Kamastino (Biar Marques de Tramasterra x Bianca de Kamastino) - Výborná 1, Nejlepší dospělá fena, BOB - Nejlepší jedinec plemene


Národní výstava psů Wieliczka 6.06.2021 PL

Náš Cairuss a Baila, dcera našeho Alexandra, se účastnili také národní výstavy v Polsku. Tentokrát posuzovalj pan Andrzej Stępiński z PL. Cairuss obstál i v konkurenci starších psů a získal opět to nejlepší ocenění, které mohl, tedy znova Nejlepší pes plemene s exceletním posudkem. Jsem nesmírně pyšná a majitelce gratuluji. 

CAIRUSS de Kamastino (Biar Marques de Tramasterra x Bianca de Kamastino) - Výborný 1, Nejlepší mladý pes, BOJ - Nejlepší junior a BOB - Nejlepší pes v plemeni

BAILA de Oro Mastines (Alexandr de Kamastino x Cindi Arimastiff) - Velmi nadějná 1, Nejlepší dorost plemene


Cassie de Kamastino, Zarron Mastibe
Cassie de Kamastino, Zarron Mastibe

Mezinárodní výstava psů Špilberka, Brno 6.6.2021

Naše mladičká Cassie de Kamastino se účastnila mezinárodní výstavy psů v Brně. Po covidové pauze byla na své třetí výstavě, poprvé ve třídě mladých. Od posuzujícího pana rozhodčího Petra Řehánka získala krásný posudek a ocenění Výborná 2. Děkujeme majitelce za její prezentaci a gratulujeme. Jsme šťastní, že je ve výborné kondici, má super povahu a umí se v kruhu perfektně prezentovat.


Štěňátka vrhu E v nových domovech oslavila 3měsíce

Štěňátka našeho posledního vrhu oslavila už 3měsíce. Mají se čile k světu a rostou a rostou. Jsou to krásná miminka, která už teď začínají být obrovská. Samozřjmostí jsou klasické vrtochy typu, žeru své majitele, zkouším co vydržejí... Nicméně nebojte, bude hůř, ale pak bude už jenom líp. Pevnou ruku, zdraví miláčkům a velký dík za úžasnou péči a pravidelné zasílání fotografií a videí. Moc mě to těší a nemůžu se dočkat, až se zase potkáme.


Mezinárodní výstava psů Leszno 30.5.2021 PL

Konečně se život začíná zase probouzet po covidové pauze, a tak i naše odchovy zase začínají vyrážet na výstavy. Výsledky jsou prostě jedinečné, jsem moc pyšná. Náš Cairussek, který žije u tatínka v Polsku byl poprvé ve třídě mladých a získal nejen naprosto úžasný posudek, ale i jedinenčné ocenění. Na této mezinárodní výstavě posuzovala paní Zdeňka Jílková z ČR.

CAIRUSS de Kamastino - Výborný 1, Nejlepší mladý pes, BOJ - Nejlepší junior a BOB - Nejlepší pes v plemeni

Své první výstavy se ve třídě štěňat účastnila také Alexandrova dcera, Baila, která se také perfektně prezentovala a získala největší ocenění, které mohla:

BAILA de Oro Mastines - Velmi nadějná 1, Nejlepší štěně plemene

Majitelce moc gratuluji k tak perfektním výsledkům, kterých hned na první výstavě dosáhli.


Štěňátka z vrhu E jsou v nových domovech a neodcházela s prázdnou!

Nové majitele jsme pečlivě vybírali a myslím, že se nám opět povedlo vybrat jen ty nejlepší lidičky pro naše miminka. Majitelům předem moc děkuji za jejich péči o naše miláčky a za tu velkou lásku, kterou jim už teď dávají. Zároveň děkuji za nádherné fotografie, které nám posíláte a těšíme se na další fotografie i zprávy!

Více fotografií z nových domovů přidám již brzy na náš web a facebook.


Štěňátka jsou na světě

Naší Biance se narodila 3.března 2021 nádherná a silná štěňátka dle očekávání. Vzhledem k vyššímu počtu jsou k dispozici ještě pejsek a dvě fenky. V případě zájmu neváhejte a kontaktujte nás, případně se domluvíme na osobním setkání, kde budete moc vidět naši smečku v akci.

Jedná se o vrh E, naše "espaňolátka" budou odcházet do nových domovů na konci dubna 2021. Samozřejmostí je kupní smlouva, průkaz původu, Evropský petpas, čip, očkování a odčervení. Štěňata dostanou také obsáhlý základní balíček na cestu a zdravotní pojištění, které mají od nás zdarma.


Beruška a Bianca jsou výstavně nejúspěšnější mastini 2020 Slovenska

Naše Beruška se letos podělila se svou sestrou Biancou pro rok 2020 o titul výstavně nejúspěšnějšího španělského mastina vystavovaného na Slovensku. Holky získaly stejný počet bodů v této soutěži a dělí se společně o první místo. Jsme na ně velmi hrdí, protože opět dokázaly, že jsou nejlepší! Děkujeme moc za krásný diplom.


Budeme mít jarní štěňátka!

Štěňátka by se měla narodit první týden v březnu 2021. Do nových domovů budou odcházet koncem dubna. Vzhledem ke zvýšenému zájmu doporučujeme nezaregistrovaným zájemcům o štěňátko, aby nás kontaktovali. Již nyní je učiněno několik předběžných rezervací na štěňátko (důležité pro pořadí výběru štěňátka). 
Štěňátka z naší stanice odcházejí nejdříve v 8týdnu, jsou čipovaná, očkovaná a několikrát odčervená. Do nových domovů odcházejí se základními sociálními návyky, dobře socializovaná. Součástí základního balíčku, s kterým odcházejí, je nejen kupní smlouva s mezinárodním pet pasem a zdravotním pojištěním na 3měsíce na krytí případných veterinárních výloh, ale také balíček krmení, základní potřeby pro štěňátko - hračka, pamlsky, vodítko atd. 
Noví majitelé musejí počítat s tím, že s nimi zůstáváme v kontaktu i do budoucna. Poskytujeme plný chovatelský servis ve všech oblastech týkajících se štěňátka. 
Po narození štěňat mají budoucí majitelé možnost si vybrat své štěňátko podle pořadí předběžných rezervací, avšak zálohu k rezervaci přijímáme až po narození štěňat a výběru konkrétního štěněte. O zálohu nemusejí mít kupující obavu, vše je smluvně zaznamenáno, a v případě, že nejsme schopni plnit závazek z naší strany, tak zálohu v plné výši vrátíme.

Naše štěňátka z vrhu C oslavila své 1.narozeniny

Děkujeme všem majitelům našich odchovů, že pravidelně zasílají jejich fotografie a poskytují jim tu nejlepší péči. Jsem pyšná na to, jak úžasné lidičky jsme pro ty naše chlupaté miláčky našli. Za první rok života všichni pořádně narostli do výšky, jsou to všechno povahově vyrovnaní jedinci, přátelští a přesto neztratili svou schopnost hlídat. Všichni mají perfektně rovné končetiny a hezky vyvíjející se hlavy. Kluci jsou obrovští a začínají mohutnět. Fenky krásně vyjadřují své pohlaví a stávají se nádhernými mladými slečnami. Jsme moc zvědaví, co s nimi provede další rok, ve kterém začnou pomalu sílit, avšak do dospělosti mají stále ještě spoustu času.

PF 2021

Všem našim příznivcům, přátelům a známým chceme poděkovat za přízeň a popřát klidné Vánoce a šťastný nový rok 2021 plný zdraví a úspěchů.

Pevně věříme, že v novém roce se opět vše srovná a všichni začneme zase normálně žít bez osobních omezení.